فایل ورد word چالش هاي مديريت روستايي از ديدگاه شوراهاي اسلامي در ماندگاري جمعيت در روستاهاي ناحيه مرکزي اردبيل

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word چالش هاي مديريت روستايي از ديدگاه شوراهاي اسلامي در ماندگاري جمعيت در روستاهاي ناحيه مرکزي اردبيل دارای 25 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word چالش هاي مديريت روستايي از ديدگاه شوراهاي اسلامي در ماندگاري جمعيت در روستاهاي ناحيه مرکزي اردبيل  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word چالش هاي مديريت روستايي از ديدگاه شوراهاي اسلامي در ماندگاري جمعيت در روستاهاي ناحيه مرکزي اردبيل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word چالش هاي مديريت روستايي از ديدگاه شوراهاي اسلامي در ماندگاري جمعيت در روستاهاي ناحيه مرکزي اردبيل :


سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : جغرافيا

تعداد صفحات :25

در کشورهای در حال توسعه و از جمله ایران، مهاجرت از روستا به شهر در زمره اساسی ترین مسائل اجتماعی و اقتصادی به شمار می آید. این مهاجران هم در مبدا و هم در مقصد مسائل و مشکلاتی از جمله، بروز نابسامانی های متعدد ناشی از فشار بر منابع و امکانات محدود جوامع شهری، بیکاری و کم کاری، کمبود فضای زیستی و آموزشی، آلودگی هوا و محیط زیست، سالخوردگی و زنانه شدن نیروی کار کشاورزی، تخلیه روستاها و ... را به وجود می آورند. در این میان نقش و عملکرد مدیریت روستایی در جلوگیری از مهاجرت و ماندگاری جمعیت اهمیت زیادی دارد. از دیدگاه راهبردی با تاکید بر توسعه پایدار یکی از راه های ماندگاری جمعیت در روستاها برنامه ریزی مدیریت روستایی بر پایدار نمودن کیفیت زندگی روستاییان شامل دست یابی به برابری وحفظ تنوع فرهنگی، افزایش حس جمعی و شهروندی، دست یابی به کیفیت و بهتر نمودن کیفیت زندگی و هر نوع تغییر در فعالیت های اقتصادی که موجب ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی شود معرفی شده است. در این مقاله با استفاده از ابزار تحلیلی مبتنی بر تکنیک SWOT نقاط قوت و ضعف داخلی و فرصت ها و تهدیدهای خارج از عرصه سکونتگاه های روستایی ناحیه مرکزی دهستان اردبیل با دید یکپارچه تبیین شده واقدامات راهبردی مربوط به برنامه ریزی برای ماندگاری جمعیت در روستاها از دیدگاه شوراها مورد مطالعه قرار گرفته است. یافته ها نشان می دهند که می توان از طریق توسعه کارآفرینی و نیز رویکرد مشارکتی به برنامه ریزی توسعه روستایی، ضمن تقویت روحیه و بسط انگیزه زمینه های امیدواری را در روستاها تقویت نموده تا از این طریق انگیزه ماندگاری در روستاها را تحکیم بخشید.
كلید واژه: مهاجرت، شوراهای روستا، روستاهای ناحیه مرکزی، استان اردبیل

لینک کمکی