فایل ورد word بررسي تاثير غلظت هاي مختلف تنظيم کننده هاي رشد گياهي بر ريزازديادي گوجه فرنگي گيلاسي در شرايط in vitro

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word بررسي تاثير غلظت هاي مختلف تنظيم کننده هاي رشد گياهي بر ريزازديادي گوجه فرنگي گيلاسي در شرايط in vitro دارای 9 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word بررسي تاثير غلظت هاي مختلف تنظيم کننده هاي رشد گياهي بر ريزازديادي گوجه فرنگي گيلاسي در شرايط in vitro  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word بررسي تاثير غلظت هاي مختلف تنظيم کننده هاي رشد گياهي بر ريزازديادي گوجه فرنگي گيلاسي در شرايط in vitro،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word بررسي تاثير غلظت هاي مختلف تنظيم کننده هاي رشد گياهي بر ريزازديادي گوجه فرنگي گيلاسي در شرايط in vitro :


سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : علوم و فنون كشت هاي گلخانه اي

تعداد صفحات :9

گوجه فرنگی گیلاسی، با میوه های کوچک، یکی از واریته های گوجه فرنگی است که سرشار از ویتامین های مختلف از جمله ویتامین C، A و K و عوامل آنتی اکسیدان همچون لیکوپن می باشد و به همین جهت از اهمیت بالای دارویی و غذایی برخوردار است. این تحقیق به منظور بهینه سازی محیط کشت ریزازدیادی این گیاه از طریق تکنیک کشت تک گره در شرایط درون شیشه انجام گرفت. نتایج نشان داد که بهترین تیمار برای ریزازدیادی گیاه گوجه فرنگی گیلاسی با توجه به درصد باززایی، درصد ریشه زایی، طول ساقه، طول ریشه و تعداد میانگره، محیط کشت پایه MS حاوی یک میلی گرم در لیتر Kin به همراه یک میلی گرم در لیتر NAA بود که در آن طول ساقه و تعداد میانگره در میان تمامی تیمارها حداکثر بود. تمامی گیاهچه های منتقل شده به گلخانه زنده مانده و به مرحله باردهی رسیدند. بیشترین میانگین وزن میوه های هر بوته نیز مربوط به ریزنمونه های کشت شده در محیط کشت پایه MS حاوی یک میلی گرم در لیتر Kin به همراه یک میلی گرم در لیتر NAA بود.
كلید واژه: کشت بافت، کشت تک گره ای، باززایی

لینک کمکی