فایل ورد word شناخت تزئينات طلايي بدل در نسخ خطي تاريخي بررسي روند تخريب رنگدانه هاي طلايي و کاغذ تکيه گاه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word شناخت تزئينات طلايي بدل در نسخ خطي تاريخي بررسي روند تخريب رنگدانه هاي طلايي و کاغذ تکيه گاه دارای 16 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word شناخت تزئينات طلايي بدل در نسخ خطي تاريخي بررسي روند تخريب رنگدانه هاي طلايي و کاغذ تکيه گاه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word شناخت تزئينات طلايي بدل در نسخ خطي تاريخي بررسي روند تخريب رنگدانه هاي طلايي و کاغذ تکيه گاه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word شناخت تزئينات طلايي بدل در نسخ خطي تاريخي بررسي روند تخريب رنگدانه هاي طلايي و کاغذ تکيه گاه :


سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : مرمت و معماري ايران (مرمت آثار و بافت هاي تاريخي فرهنگي)

تعداد صفحات :16

تخریب مرکب ها و رنگدانه ها در آثار کاغذی، همواره یکی از مشکلات پیش روی مرمتگران بوده است. بخشی از رنگدانه های آسیب پذیر، رنگدانه های فلزی است که رنگدانه های طلایی سهم عمده ای از آن ها را در تزئینات کتاب آرایی ایران در بر می گیرند. در مواردی، تغییر رنگ و سبزشدگی در رنگدانه های طلایی و گاهی نیز، تخریب کاغذ مشاهده شده است. در این مقاله، رنگدانه های طلایی و تخریب آن ها در سه نسخه خطی تزئینی از دوره قاجار مطالعه گردیده است. با روش آنالیز SEM-EDS، ترکیبی از آلیاژهای برنج، به عنوان رنگدانه های طلایی بدل شناخته شد. در جریان بررسی تخریب تزئینات، ترکیب کربوکسیلات های مس به عنوان محصولات تخریبی رنگدانه های طلایی از طریق روش طیف سنجی رامان شناسایی شد. وجود برخی از آلاینده های کربونیلی آلی و رطوبت زیاد در محیط نگهداری این نسخه ها، از عوامل ممکن در فرایند تخریب رنگدانه ها و تشکیل این محصولات سبز رنگ است. افزون بر هیدرولیز اسیدی سلولز، یون های مس نیز در محصولات تخریبی نقش یک کاتالیزور را در اکسیداسیون سلولز دارند و به این فرایند سرعت می بخشند. این موضوع در یکی از نمونه ها با روش جدید نشاندارکردن فلورسانسی همراه با تکنیک کروماتوگرافی ژل تراوا مشخص شد.
كلید واژه: نسخ خطی تزئینی، رنگدانه های طلایی، کربوکسیلات مس، آلاینده های کربونیلی آلی، تخریب کاغذ

لینک کمکی