فایل ورد word بررسي عوامل موثر بر هزينه هاي کمرشکن خدمات درماني در بيمارستان هاي عمومي شهر تبريز: يک مطالعه موردي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word بررسي عوامل موثر بر هزينه هاي کمرشکن خدمات درماني در بيمارستان هاي عمومي شهر تبريز: يک مطالعه موردي دارای 12 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word بررسي عوامل موثر بر هزينه هاي کمرشکن خدمات درماني در بيمارستان هاي عمومي شهر تبريز: يک مطالعه موردي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word بررسي عوامل موثر بر هزينه هاي کمرشکن خدمات درماني در بيمارستان هاي عمومي شهر تبريز: يک مطالعه موردي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word بررسي عوامل موثر بر هزينه هاي کمرشکن خدمات درماني در بيمارستان هاي عمومي شهر تبريز: يک مطالعه موردي :


سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : پايش

تعداد صفحات :12

نحوه تامین مالی خدمات سلامت، یکی از چالش های عمده سیاستگذاران نظام سلامت است. در کشور ما نیز به دلیل پرداختی مستقیم از جیب زیاد و پوشش بیمه ناکافی، احتمال بروز هزینه های کمرشکن بالا است. بنابه ضرورت حفاظت بیماران بستری در برابر بار مالی هزینه های بیماری، این مطالعه به بررسی عوامل موثر بر هزینه های خدمات درمانی در بیماران بستری بیمارستان های عمومی شهر تبریز پرداخت. جمع آوری داده های این تحقیق به صورت میدانی در بیمارستان های عمومی شهر تبریز و با استفاده از مصاحبه کنترل شده با 300 بیمار بود. تجزیه و تحلیل داده ها در چارچوب الگوهای اقتصادسنجی و توسط روش هکمن انجام گرفته است. مطابق نتایج بدست آمده از 300 خانوار در بیمارستان های عمومی تبریز، نسبت خانوارهای مواجه با هزینه های کمرشکن 30 درصد بوده است. نتایج الگوی هکمن نشان داد که عواملی چون وجود عضو بیش از 60 سال در خانوار، زن بودن بیمار و افزایش سن بیمار رابطه مثبتی با سطوح بالای هزینه های کمرشکن دارند. نتایج الگوی پروبیت نیز نشان داد که وجود عضو بیش از 60 سال، کمتر از 12 سال و عضو با بیماری مزمن، پذیرش در بیمارستان خصوصی از عوامل اصلی افزایش احتمال مواجهه با هزینه های کمرشکن و افزایش شاخص ثروت از عوامل اصلی کاهش احتمال مواجهه با هزینه های کمرشکن است. با توجه به نتایج تحقیق توصیه می گردد دولت ضمن اتخاذ تمهیدات لازم برای حمایت از اقشار آسیب پذیر، پوشش بیمه و مکانیزم های پیش پرداخت را گسترش دهد.
كلید واژه: پرداختی از جیب، هزینه های کمرشکن خدمات درمانی، مدل هکمن

لینک کمکی