فایل ورد word مقايسه بعضي از شاخص هاي ارزش غذايي چندگونه گياهي با حد بحراني آنها در مراتع ييلاقي و قشلاقي (مطالعه موردي: مراتع شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالي)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مقايسه بعضي از شاخص هاي ارزش غذايي چندگونه گياهي با حد بحراني آنها در مراتع ييلاقي و قشلاقي (مطالعه موردي: مراتع شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالي) دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مقايسه بعضي از شاخص هاي ارزش غذايي چندگونه گياهي با حد بحراني آنها در مراتع ييلاقي و قشلاقي (مطالعه موردي: مراتع شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالي)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مقايسه بعضي از شاخص هاي ارزش غذايي چندگونه گياهي با حد بحراني آنها در مراتع ييلاقي و قشلاقي (مطالعه موردي: مراتع شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالي)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مقايسه بعضي از شاخص هاي ارزش غذايي چندگونه گياهي با حد بحراني آنها در مراتع ييلاقي و قشلاقي (مطالعه موردي: مراتع شهرستان مانه و سملقان استان خراسان شمالي) :


سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : گياه و زيست بوم

تعداد صفحات :24

شناخت ارزش غذایی علوفه مرتع به منظور فراهم کردن نسبت های مناسبی از نیازهای غذایی حیوانات چراءکننده ضروری می باشد. هدف از این مطالعه بررسی ارزش غذایی تعدادی از گیاهان مراتع ییلاقی و قشلاقی شهرستان مانه و سملقان در استان خراسان شمالی ازنظر تامین نیازهای دام منطقه می باشد. بنابراین از تعدادی از گونه های غالب موجود در مراتع مورد بررسی در سه مرحله فنولوژیکی (رشد رویشی، گلدهی و بذردهی) به روش کاملا تصادفی نمونه برداری انجام شد. سپس بعضی از شاخص های مهم ارزش غذایی علوفه شامل پروتئین خام (CP)، انرژی متابولیسمی (ME) و هضم پذیری ماده خشک (DMD) این گونه ها محاسبه و با حد بحرانی آنها مقایسه شد. به طور کلی نتایج این مطالعه نشان می دهد که در مراتع قشلاقی مورد مطالعه در طول دوره چراء، دام چراءکننده ازنظر پروتئین خام و هضم پذیری ماده خشک دچار مشکل نخواهد شد ولی ازنظر انرژی متابولیسمی به جز در مرحله رشد رویشی احتمالا دام دچار کمبود خواهد شد و ممکن است عملکرد آن و درنتیجه درآمد دامداران کاهش یابد. بنابراین لازم است که در این دوره از دانه های مقوی، علوفه دستی و یا مکمل های انرژی برای رفع کمبود منابع غذایی استفاده شود. در مراتع ییلاقی در مرحله رشد رویشی نیاز دام ازنظر پروتئین خام، انرژی متابولیسمی و هضم پذیری ماده خشک تامین می گردد ولی در مراحل گل دهی و بذردهی احتمالا دام دچار کمبود خواهد شد. بنابراین لازم است که در این دوره های رویشی با برنامه ریزی خوراک دهی یا مکمل های غذایی نیازهای دام برای حالت نگه داری تامین شوند.
كلید واژه: ارزش غذایی، مراتع قشلاقی، مراتع ییلاقی، حد بحرانی، برنامه خوراکدهی، مکمل غذایی، مانه و سملقان

لینک کمکی