فایل ورد word مطالعه برخي ويژگي هاي اکولوژيک و محتواي دانه کنگر اهلي (.Gundelia tournefortii L) در منطقه خاتم استان يزد

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word مطالعه برخي ويژگي هاي اکولوژيک و محتواي دانه کنگر اهلي (.Gundelia tournefortii L) در منطقه خاتم استان يزد دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word مطالعه برخي ويژگي هاي اکولوژيک و محتواي دانه کنگر اهلي (.Gundelia tournefortii L) در منطقه خاتم استان يزد  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word مطالعه برخي ويژگي هاي اکولوژيک و محتواي دانه کنگر اهلي (.Gundelia tournefortii L) در منطقه خاتم استان يزد،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word مطالعه برخي ويژگي هاي اکولوژيک و محتواي دانه کنگر اهلي (.Gundelia tournefortii L) در منطقه خاتم استان يزد :


سال انتشار : 1392

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : گياه و زيست بوم

تعداد صفحات :13

گیاه مرتعی کنگر اهلی، گیاهی چندساله و علفی است که در بعضی مناطق ایران به صورت خودرو می روید. در این مطالعه برخی خصوصیات رویشگاهی، صفات مورفولوژیک و محتوای دانه (روغن، پروتئین و اسیدهای چرب) کنگر مورد بررسی قرار گرفت. نتایج نشان داد که این گونه در منطقه مورد مطالعه با بارندگی متوسط سالانه 241.8 میلی متر و دمای متوسط سالانه 18 درجه سانتی گراد رویش مناسبی دارد و خاکی با بافت متوسط تا سبک را ترجیح می دهد. میانگین اسیدیته و هدایت الکتریکی خاک هایی که در آن رویش دارد به ترتیب 8.18 و 1.3 دسی زیمنس بر متر می باشد. مطالعات فنولوژیک نشان داد که شروع رشد برگ های جوان از اوایل اسفندماه بوده و زمان بذردهی در اواسط اردیبهشت ماه می باشد. مقدار روغن موجود در مغز دانه های این گیاه 44.2 درصد و مقدار پروتئین موجود در مغز و سرشاخه ها به ترتیب 14.7 و 3.87 درصد اندازه گیری شد. از بین 10 اسید چرب شناسایی شده در روغن بذر کنگر، اسید لینولئیک و اسید اولئیک به ترتیب با 45.46 و 38.5 درصد بالاترین میزان را دارا بودند.
كلید واژه: کنگر اهلی، اکولوژی، روغن، پروتئین، اسیدهای چرب

لینک کمکی