فایل ورد word تحول در کارکرد مرز سياسي و تاثير آن بر فضاي کالبدي استان گيلان (شهرستان آستارا) طي دو دهه گذشته

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word تحول در کارکرد مرز سياسي و تاثير آن بر فضاي کالبدي استان گيلان (شهرستان آستارا) طي دو دهه گذشته دارای 27 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word تحول در کارکرد مرز سياسي و تاثير آن بر فضاي کالبدي استان گيلان (شهرستان آستارا) طي دو دهه گذشته  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word تحول در کارکرد مرز سياسي و تاثير آن بر فضاي کالبدي استان گيلان (شهرستان آستارا) طي دو دهه گذشته،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word تحول در کارکرد مرز سياسي و تاثير آن بر فضاي کالبدي استان گيلان (شهرستان آستارا) طي دو دهه گذشته :


سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آمايش محيط

تعداد صفحات :27

مرزهای شمالی ایران در مورخه 26/11/1368 بر اساس تفاهم صورت گرفته مابین جمهوری اسلامی ایران و اتحاد جماهیر شوروی بازگشایی و آمد و رفت اتباع دو کشوری پس از سال ها از سرگرفته شد. مرز آستارا در استان گیلان از جمله این نقاط مرزی بود که به دنبال فروپاشی شوروی و استقلال جمهوری آذربایجان بازگشایی و آمد و رفت اتباع دو کشور و صادرات و واردات کالا رونق گرفت. مقاله حاضر در صدد است تا نشان دهد طی دو دهه، تحول کارکرد مرز سیاسی چه تاثیری بر فضای کالبدی شهرستان آستارا داشته است.روش تحقیق از نوع توصیفی- تحلیلی بوده و اطلاعات به روش کتابخانه ای و میدانی (مشاهده) گردآوری و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نتایج به دست آمده نشان می دهد از زمان بازگشایی مرز سیاسی؛ مبادلات مرزی، آمد و رفت اتباع دو کشور، ترانزیت کالا و تجارت چمدانی، احداث اماکن خدماتی و تجاری نظیر هتل و پاساژ، توسعه زیر ساخت ها نظیر شبکه های ارتباطی موجبات دگرگونی در فضای کالبدی شهرستان آستارا شده و در صورت به بهره رسیدن برخی از طرح ها و پروژه های در حال اجرا و در دست مطالعه نظیر بندر چند منظوره، راه آهن قزوین- رشت- آستارا و... شاهد یک جهش اقتصادی دراین شهرستان و منطقه خواهیم بود.
كلید واژه: تحول، کارکرد، مرز سیاسی، آستارا، گیلان

لینک کمکی