فایل ورد word سنجش ميزان پايداري محله هاي شهري با استفاده از HDI و تکنيک پهنه بندي موريس (نمونه موردي شهر ملاير)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

 فایل ورد word سنجش ميزان پايداري محله هاي شهري با استفاده از HDI و تکنيک پهنه بندي موريس (نمونه موردي شهر ملاير) دارای 30 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد word سنجش ميزان پايداري محله هاي شهري با استفاده از HDI و تکنيک پهنه بندي موريس (نمونه موردي شهر ملاير)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد word سنجش ميزان پايداري محله هاي شهري با استفاده از HDI و تکنيک پهنه بندي موريس (نمونه موردي شهر ملاير)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد word سنجش ميزان پايداري محله هاي شهري با استفاده از HDI و تکنيک پهنه بندي موريس (نمونه موردي شهر ملاير) :


سال انتشار : 1393

نام کنفرانس، همایش یا نشریه : آمايش محيط

تعداد صفحات :30

موضوع پایداری شهرها به خصوص در قرن 21 به صورت جدی و گسترده از سوی محافل علمی و سازمان های بین المللی پیگیری می شود.هدف این مقاله ارزیابی و تعیین سطوح پایداری محله های 23 گانه شهر ملایر به لحاظ برخورداری از شاخص های توسعه است. زیرا پایداری در سطح هر یک از محله های شهر می تواند پیش زمینه ای برای پایداری کل شهر باشد.برای سنجش و ارزیابی سطوح پایداری محله های شهر، تحلیل نابرابری ها و پیش بینی اولویت های توسعه، از مدل های کمی و نرم افزارهای آماری از قبیل: شاخص توسعه یافتگی موریس، امتیاز استاندارد شده، ضریب تغییرات و تحلیل عاملی با انتخاب 58 متغیر در قالب شاخص های اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی استفاده شده است. روش مورد استفاده در این پژوهش، ترکیبی از روش های تحلیلی و موردی زمینه ای است. نوع تحقیق کاربردی توسعه ای و پهنه مطالعاتی آن محله های 23 گانه شهر ملایر با جمعیت 159848 نفر و مساحت 2280 هکتار بوده است.یافته ها و نتایج این پژوهش به لحاظ شاخص های تلفیقی (اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی) نشان می دهد که تفاوت زیادی در ضریب پایداری بین محله های این شهر وجود دارد. به طوری که از مجموع 23 محله، فقط 7 محله یعنی کم تر از یک سوم محله ها شهر در وضعیت پایدار هستند و در دامنه 071-1 قرار دارند و 8 محله دارای وضعیت نیمه پایدار با دامنه 0.41-0.70 و بقیه محله ها در گروه ناپایدار در دامنه 0-0.40 موریس قرار می گیرند. همچنین اختلاف فاحش و چشمگیری بین محله های مختلف شهر از لحاظ میزان برخورداری از شاخص های توسعه انسانی (HDI) دیده می شود که این نابرابری ها در زمینه شاخص های اقتصادی با تفاوت MAX و MIN (MAX-MIN=153.5) بسیار چشمگیر و در شاخص زیست محیطی با تفاوت MAX و MIN (MAX-MIN=87.88) کم تر بوده است. محله پارک با بیش ترین امتیاز از تلفیق شاخص ها با رقم 314 در رتبه اول به عنوان پایدارترین محله و محله نفت سیاه با 189 امتیاز از تلفیق کلیه شاخص ها در رتبه 23 به عنوان ناپایدارترین محله شناخته شد.نتایج این پژوهش نشانگر تفاوت عمیق و فاحش بین پایدارترین و ناپایدارترین محله شهر از لحاظ شاخص های توسعه است.
كلید واژه: توسعه پایدار، پایداری محله های شهری، ملایر، HDI، ضریب موریس

لینک کمکی